Veľkopestovatelia – dávkovanie a aplikácia Hakofytu

velkopestovatelia

Úvod

Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov s Hakofytom odporúčame riadiť sa radami na tejto stránke.

Príprava postreku

Hakofyt je dodávaný formou koncentrátu, pred použitím je nutné ho nariediť.

Premiešanie koncentrátu

Koncentrát Hakofytu obsahuje malé množstvo prímesí, ktoré nie sú rozpustené ale rozptýlené v prípravku. Tie skladovaním “padnú” na dno nádoby čím vznikne jemná usadenina, ktorá nie je závadou. Pred každým riedením je nutné dosiahnuť rozptýlenie usadeniny v objeme koncentrátu.

Ak bol koncentrát tesne pred riedením prepravovaný, usadenina bude obvykle dostatočne rozptýlená. Ak však nádoba s koncentrátom dlhšiu dobu stála, je nutné koncentrát pred riedením premiešať.

Riedenie

Odporúčaná dávka prípravku je 3 – 7 l/ha alebo 0,5 – 1 liter Hakofytu na 100 l vody. Nižšie koncentrácie sa odporúčajú pri rastlinách s jemnou štruktúrou listov, ako napr. vinič, repa, strukoviny a pod.

Miešateľnosť

Hakofyt je možné kombinovať v tankmixe so všetkými štandardne používanými bežnými hnojivami a prípravkami na ochranu rastlín.

DAM390FungicídyHerbicídyInsekticídy
green-check-markgreen-check-markgreen-check-markgreen-check-mark

Aplikácia

Hakofyt sa aplikuje postrekom na list v rozhodujúcej fáze rastu rastlín.

Obdobie

Použitie hnojív Hakofyt nie je závislé na prísnom dodržiavaní agrotechnických termínov. Najdôležitejšia podmienka, ktorá ovplyvňuje optimálny čas ich aplikácie sa týka iba toho, aby rastlina mala dostatočnú listovú plochu na prijatie listovej výživy. Hnojivá Hakofyt obsahujú zložky, ktoré stimulujú rast koreňového systému, tkanív i plodiacich funkcií. Preto ich možno využívať počas celého vegetačného obdobia – od ranných fáz vývinu rastlín až do obdobia tvorby generatívnych orgánov.

Počasie

Rastlina potrebuje čas na vstrebanie postreku listami. Preto je nutné docieliť aby po dobu cca 3 hodín:

  • postrek nebol spláchnutý dažďom alebo zálievkou
  • rastlina nebola vystavená priamemu letnému slnku – hrozí odparenie vody z povrchu listov, čím sa zvýši koncentrácia s možnosťou ich poškodenia, v lepšom prípade sa spomalí až zastaví vstrebávanie účinných látok listami

Postrek na otvorených plochách je v letnom období najlepšie aplikovať za polooblačného až oblačného počasia, alebo mimo ostrého poludňajšieho slnka.

slnecno2

dazd2

pod-mrakom2

nie2

nie2

ano2

Frekvencia postreku

Hnojenie možno opakovať po 14 dňoch v závislosti od pestovanej kultúry a konkrétneho stavu porastov 2 až 4 krát.

mail