Vplyv Hakofytu Plus na úrodu rýchlenej zeleniny

malo aj veľkopestovatelia

Pestovateľ: Ing Ľubomír Šoky, Šoporňa

Hakofyt používame ako univerzálne listové hnojivo pri pestovaní plodovej a kapustovej zeleniny. Využívame jeho vlastnosti pri podpore odolnosti rastlín v stresových obdobiach pestovania, pri zabezpečení plnohodnotnej koreňovej výživy cez kvapkovú závlahu.

DÁVKOVANIE 10l/ha paprika, rajčiny, uhorka, kapustová zelenina

FREKVENCIA POUŽITIA pri každom postreku na ochranu rastlín alebo v štrnásťdňových intervaloch.

PAPRIKA je pre nás nosnou plodinou, preto k nej smeruje aj väčšina našich aktivít. V roku 2005 rozdiel v produkcii u rastlín ošetrovaných Hakofytom bol 620 gramov plodov z rastliny oproti neošetrenému porastu, ktorý dal 570 gramov plodov na rastlinu.

Plody s Hakofytom ošetrených záhonov boli lesklé so silnou voskovou vrstvou veľmi dobre predajné. V roku 2006 bola úroda 675 gramov z ošetrených rastlín a 620 gramov z neošetrených.

Všetka zelenina ošetrovaná Hakofytom mala veľmi silnú voskovú vrstvu s vysokou odolnosťou a výbornou skladovateľnosťou.

Hakofyt sa osvedčil pri intenzívnom pestovaní zeleniny, napríklad v PD Mostová. Pri jeho použití došlo k zvýšeniu úrody kapustovín, paradajok, papriky, mrkvy, zeleru, melónov, strukovín, maku.

Došlo k zlepšeniu zdravotného stavu plodín, úroda sa vyznačuje lepším vzhľadom, kvalitnými parametrami, skladovateľnosťou, čo zlepšuje obchodovateľnosť úrody.

  • Paradajky ošetrené Hakofytom

mail